Selle aasta suvel jõuab Eestisse rahvusvaheliselt tunnustatud noorte taastuvenergia võistlus KidWind Challenge, mis pakub 6.–12. klassi õpilastele võimalust katsetada inseneeriaoskusi ja luua oma tuulegeneraator.
Võistluse tipphetk saabub Eesti parimatele meeskondadele erakordse võimalusena – reis Ameerika Ühendriikidesse, et esindada Eestit KidWindi ülemaailmses finaalis.
KidWind on praktiline haridusformaat, kus noored projekteerivad ja ehitavad oma tuuleturbiinid, mida testitakse spetsiaalses tuuletunnelis TalTechis. Eesti esimene KidWind toimub koostöös Enerhacki, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni ja Tallinna Tehnikaülikooliga.
„Tegemist ei ole pelgalt teadusprojektiga – noored saavad väärtusliku kogemuse, mis arendab probleemilahendusoskust, meeskonnatööd ja annab esimese kokkupuute päris inseneritööga. Loodame, et see äratab huvi taastuvenergia ja tehnoloogia vastu laiemalt,”
rõhutab Enerhacki kaasasutaja Igor Krupenski.
Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht Terje Talv lisab:
„KidWind aitab kujundada tulevasi taastuvenergia eksperte, keda vajame aina enam. See on osa laiemast rohepöörde liikumisest – oluline on, et noortel oleks nii teadmised kui ka huvi kaasa rääkida.”
Võistluse elluviimist toetavad mitmed juhtivad energiaettevõtted, sealhulgas Ignitis, Utilitas, Enefit Green ja Eurowind Energy. Lisaks on projekt toetatud Inseneriakadeemia vahenditest. Ettevõtete hinnangul on selliste haridusalgatuste toetamine strateegiline investeering tulevikku – andes noortele oskused ja inspiratsiooni, mis on vajalikud kliimaneutraalse ühiskonna kujundamisel.
Lisaks USA reisile jagatakse välja ka harivaid eripreemiaid ja tunnustusi kõikidele osalejatele.
Registreerimine võistlusele avaneb 19. mail kell 10:00. Eesti esimene KidWind Challenge kulmineerub finaalvõistlusega Tallinna Tehnikaülikoolis augusti lõpus.