Kuressaare Ametikool sõlmis riigihanke võitnud ettevõttega INV Konsult OÜ lepingu, millega tulemusel rajatakse õpperuumid tuulikulabade hooldaja eriala õpetamiseks.
„Lepingu eesmärk on luua Tehnoloogiamajaka õppehoonesse uued õpperuumid tuulikulabade hooldajate väljaõppeks. Veebruariks valmivad õppetöökoda ja rahvusvahelistele nõuetele vastav treeningruum, kus õppijad saavad läbida GWO ja IRATA ohutusalaseid treeninguid,“ ütles ametikooli tuulikutehniku õppe arendamise projektijuht Mairold Vaik. „See leping loob vajalikud tingimused uue eriala õppe alustamiseks. Juba kevadel saame tutvustada tulevastele õpilastele nii eriala kui ka õpperuume koos vajalike õppevahenditega.“
Lepingu kogumaksumus on 430 380 eurot, millele lisandub käibemaks.
Ametikool sai selle aasta jaanuaris PEEK-meetmest positiivse rahastusotsuse kogusummas 1,98 miljonit eurot. Rahastuse abil hakatakse tulevikus läbi viima elektrituulikute labade hooldajate tasemeõpet ja ohutuskoolitusi. Tänaseks on jõutud uue eriala õppeks vajalike ruumide ehitusetapi algusesse.
Eelprojekt on ametikoolil olemas juba 2023. aasta suvest, mille koostas Kompro OÜ. Lisaks sõlmitakse lähipäevadel leping kasutatud elektrituuliku generaatori soetamiseks hanke võitnud ettevõttega. Enne aasta lõppu paigaldatakse see valmivasse treeningkeskusesse.
Juba oktoobris jõuavad Tehnoloogiamajaka hoovi esimesed kaks kasutatud tuulikulaba, mida hakatakse labade hoolduse materjalitöötluse õppes kasutama.
Tuulikulabade hooldajate eriala õppekava on samuti valmis ja see koostati koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ja valdkonnas tegutsevate ettevõtjatega.
„Labade hooldajate väljaõppega alustatakse 2025. aasta septembris, esimene grupp õppureid on plaanis tööturule saata 2026. aasta suvel,“ lisas Mairold Vaik.
Euroopa Sotsiaalfond+ rahastab uue erialaga alustamiseks vajalike tingimuste loomist 1,5 miljoni euroga. 400 000 euro suuruse omaosaluse panustab Haridus- ja Teadusministeerium. Suuremaid hankeid korraldab Riigi Tugiteenuste Keskus.
Projekti partner Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon panustab projektiperioodi tegevustesse 21 000 euroga.
Tuuleenergeetika valdkonna ettevõtteid koondava liiduga tutvustatakse järgmisel aastal uusi erialasid ning kogu tuuleenergeetika valdkonda üldsusele ja tulevastele õppijatele.
Nõuga aitavad projekti panustada ka Saare Wind Energy, Meritreid ja 3D Wind Service. Koostööpartner on ka Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledž.
Atraktiivse piirkondliku ettevõtlus- ja elukeskkonna arendamise meetme taotluse esitas Kuressaare Ametikool 2023. aasta augustis. Rahastusperiood kestab 2026. aasta augustini.
Kuressaare Ametikool on Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas tegutsev riiklik kutseõppeasutus. Kooli peamine ülesanne on taseme- ja täienduskoolituse korraldamine ning osalemine regiooni arengut toetavates tegevustes.
INV Konsult OÜ asutati 2016. aastal. Ettevõtte põhitegevuseks on klientidele ehitusteenuste pakkumine valdavalt peatöövõtu korras.