Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul annab otsus noteerida Enefit Greeni aktsiad Tallinna börsil jaeinvestoritele võimaluse ka reaalselt rohepöördest osa saada, ühtlasi võimaldab see ministri sõnul ka ligipääsu taastuvenergia sektori kiirele kasvule.

“Rahandusministrina allkirjastasin otsuse Enefit Greenist kuni 49-protsendise osaluse võõrandamiseks ja kiitsin heaks ka otsuse viia läbi Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine (IPO) ja noteerida aktsiad Tallinna börsil,” rääkis Pentus-Rosimannus valitsuse pressikonverentsil.

Minister lisas, et seda raha, mida emissiooni käigus kaasatakse, on plaanis kasutada peamiselt Enefit Greeni taastuvenergia tootmismahtude kasvatamiseks.

“Nii nagu energiahinnad meil viimasel ajal näidanud on, siis vajadus investeerida uutesse taastuvenergia võimsustesse, mis süsinikdioksiidi (CO2) hinnast ei sõltuks, ainult kasvab ja on väga suur,” märkis Pentus-Rosimannus.

Neljapäeval teatas Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvaenergiaettevõte Enefit Green, et alustas ettevalmistusi esmase aktsiate avaliku pakkumise (IPO) läbi viimiseks ning aktsiate noteerimiseks Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas.

IPO täpsem toimumisaeg ja tingimused selguvad pärast ettevalmistustegevuste lõpule viimist ning avalikustatakse prospektis. Pakkumise aega võib mõjutada olukord maailmamajanduses ning selle peegeldus aktsiaturgudel.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad neljal turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, neli koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.

2020. aastal tootis ettevõte kokku 1,35 teravatt-tundi (TWh) elektrit. Enefit Greeni tulud ulatusid eelmisel aastal 162,7 miljoni euroni ning kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 110,2 miljonit eurot.